01-10-2022

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot parashihet të mbajë mot relativisht i qëndrueshëm, me temperatura deri në 24 gradë Celsius.

IHK njofton se indeksi UV parashihet të jetë mesatar deri i lartë, ndërsa kushtet biometeorologjike dhe agro-meteorologjike do të jenë të mira, për shkak të reshjeve të fundit dhe prezencës së elementeve aktive meteorologjike.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.