03-12-2022

Parashikimi i motit për sot

Për sot parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet në pjesën e parë të ditës fillimisht të ketë reshje të pakta dhe të izoluara shiu.

Gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes do të fitojnë intensitet dhe do të marrin shtrirje në gjithë territorin, të cilat lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 5 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 18°C. /MK

Asnjë koment

Comments are closed.