30-05-2024

Parashikimi i motit për sot ( e diel )

Për sot ( e diel ) parashikohet mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu, sidomos gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes.

Reshjet lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 10 – 13 °C, njofon MeteoKosova percjell Gazeta e Prizrenit.

Asnjë koment

Comments are closed.