15-07-2024

Pas nëntë muajve, Krasniqi sonte në ring

Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi, do të ngjitet sërish sonte në ring, nëntë muaj pas meçit të fundit të cilin e zhvilloi në Kosovë.

Krasniqi do të përballet me portugezin, Jorge Silva. Përballja është e planifikuar pë 10 raunde.

Meçi pritet të zhvillohet nga ora 23:00 në “Neue Sporthalle”, në Augsburg të Gjermanisë .

Meçi i takon kategorisë gjysmë të rëndë dhe nuk është i vlefshëm për ndonjë titull në boks apo kualifikim për ndonjë titull.

Asnjë koment

Comments are closed.