15-07-2024

Përfundojnë ndeshjet, ja kush kualifikohet në çerekfinale të Kupës

Ballkani, Drita dhe Dukagjini janë skuadrat e radhës që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Ballkani fitoi minimalisht 1:0 në shtëpi ndaj Vëllaznimit, me golin e bukur të Vesel Limajt.

Drita triumfoi 3:0 ndaj Rilindja 1974, kurse Dukagjini fitoi 1:0 ndaj Dinamos së Ferizajt.

E dueli mes Trepçës’89 dhe Llapit është 2:0 dhe ka shkuar në vazhdime./GE

 

Asnjë koment

Comments are closed.