15-01-2021

Përurohet QMF në Gjonaj të Hasit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me bashkëpunëtorët ka bërë përurimin e Qendrës së re të Mjekësisë Familjare në fshatin Gjonaj të Hasit.

Sipas njoftimit, objekti ka 525m katrorë dhe përmban këshillimore për shtatzëna dhe për nënat bashkë me fëmijë të moshës 0-3 vjeç.

Lexo edhe:

Kuvendari Quni: Fëmijët e ish-UDBASH-ëve po privilegjohen në institucionet e Prizrenit

Në kuadër të saj po ashtu funksionojnë edhe laboratori, shërbime për Infuzione, dhoma e

Intervenimeve ajo e inhalimit, etj. /GazetaePrizrenit

Lexo edhe:

Çfarë po ndodh në Prizren? Emri i ish-presidentit Rugova në një rrugë krahas ish-udhëheqësit komunist jugosllav

 

 

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.