30-07-2021

Pozita dhe pikët që ka marrë Shqipëria në Eurovision 2019

Shqipëria sërish në pozitën e ulët të tabelës.

Jonida Maliqi me këngën ‘Ktheju tokës’ ka arritur të mbledhë vetëm 90 pikë në garën e këngës në Eurovision, shkruan Gazeta Express.Kështu Shqipëria është renditur në vendin e 18, duke u rankuar në pjesën e dytë të tabelës.

Fitues i këtij edicioni është Duncan Laurence nga Holanda, me këngën Arcade./Gazeta Express/

Asnjë koment

Comments are closed.