30-07-2021

Prizren: Hapet ekspozita fotografike “Shpendët shtegtarë” (FOTO)

Me rastin e shënimit të Ditës Botërore të Shpendëve Shtegtarë, organizata “Wildlife – Albanian Photographers”, me përkrahjen e Komunës së Prizrenit, ka organizuar ekspozitën fotografike me temë: Shpendët shtegtarë (migrues).

Ekspozita ka për qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve për mbrojtjen e shpendëve migratorë.

Kryetari Haskuka, i mbyllur (dokument)

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 12 tetor tek “Sheshi i Lidhjes”, ku qytetarët do të kenë mundësi të njihen nga afër me ekologjinë e shpendëve migrues përmes fotografive të shkrepura nga fotografët e ndryshëm nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. /GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.