14-04-2024

Prizrenit i shtohet edhe një skuadër e re futbolli

Prizreni dhe futbolli kosovar do ta kenë edhe një një klub të ri.

KF Prizreni ka plotësuar dokumentacionin dhe prej vitit të ardhshëm do të garojë në Ligën e Dytë.

“Nga dita e sotme 17.05.2019 Qyteti historik i Kosovës Prizreni, behet edhe me nje Klub Futbollistik.

FC PRIZRENI nga sezoni 2019/2020 do të garoj me ekipin senior në Ligën e Dytë dhe me te gjitha grupmoshat U17,U15, U13 U11 në Regjionin e Prizrenit të organizuara nga Federata Futbollit Kosovës”, njofton klubi prizrenas.

Asnjë koment

Comments are closed.