28-09-2022

Publikohen foto të rralla të Fatos Nanos në burgun e Bënçes

Fatos Nanos vuajti dënimin nga viti 1993 deri në 1997-ën, kur shpërthyen trazirat në Shqipëri.

Në këtë foto shihet Nano me gazetarin e njohur Blendi Fevizun.

Ndërkaq në vazhdë të publikimit të videove nga arkivi i vet, “Associated Press” paraqet pamje nga lirimi i përkohshëm i Fatos Nanos nga burgu për të marrë pjesë në varrimin e së ëmës. Nën masa të rrepta sigurie, ai u transportua nga burgu i Bënçës drejt kryeqytetit, pas lejes së marrë nga presidenti i atëhershëm dhe rivali i tij politik, Sali Berisha.

Rezultate imazhesh për fatos nano

 

Asnjë koment

Comments are closed.