20-05-2024

Rahoveci e shkarkon trajnerin menjëherë pas humbjes nga Suhareka nga 2:0 në 2:3

KF Rahoveci e ka shkarkuar trajnerin Granit Dervisholli.

Kjo u bë e ditur nga klubi rahovecian përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook

Krejt kjo erdhi pas humbjes 2:3 nga Suhareka, ndeshje në të cilën Rahoveci avancoi 2:0, për t’u përmbysur më pas.

“Ndërprerje bashkëpunimi me trajnerin Granit Dervisholli Klubi ka mbajtur një mbledhje urgjente pas humbjes nga Suhareka dhe ka arritur konludimin se rezultatet në 5 javë të fundit nuk kanë qenë ato të pritura. Falënderojmë teknikun për kontributin e tij të pashoq, sportiv e njerëzor, me shpresën se në vijim do t’i prijë e mbara, kudo që shkon”, thuhej në njoftim./GE

Lexo edhe:

Lamtumirë Superligë! Liria zyrtarisht rikthehet në rangun e dytë të futbollit

Asnjë koment

Comments are closed.