30-07-2021

Shaqiri nënshkruan për Liverpool

Liverpooli ka arritur marrëveshjen me sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqiri. Kontrata është 13.75 milion funta, ndërsa kontrolli mjekësor do kryhet të premten.

Liverpooli ka arritur marrëveshjen me sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqiri.

Kontrata është 13.75 milion funta, ndërsa kontrolli mjekësor do kryhet të premten. Kjo është prurja e tretë për të kuqtë, ndërsa Shaqiri nënshkruan gjithashtu për herë të tretë me një klub të madh pas Bajern Mynih dhe Inter Milan. Lajmi konfirmohet edhe nga një sërë mediash britanike, shkruan albinfo.ch.

Tashmë shqiptaro-zvicerani mund të shpresojë Champions League dhe do ketë në krah njërin ndër sulmuesit më të mirë të botës: Muhamed Salah./rtk

Asnjë koment

Comments are closed.