24-07-2021

Shatërvani i Prizrenit ‘pushtohet’ nga qentë endacak (Foto)

Ata shfaqen çdo kund, dhe shpesh dinë të jenë edhe të rrezikshëm.

Mirëpo në qytetin e Prizrenit, si duket ata janë shumuar.

Një grup i qenve endacak kanë zënë vend në sheshon e qytetit, duke paraqitur rrezik direkt për qytetarët shkruan GazetaBlic.

Ani pse në këto fotografi ata  janë të shtrirë, rreziku nga ta është permanent.

Në të kaluarën ka pasur edhe viktima fëmijë të kafshuar nga qentë endacak.

Sipas një raporti të bërë nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës, në Kosovë numri i qenve endacak arrin në 200 mijë sosh

 

Asnjë koment

Comments are closed.