05-10-2023

S’ndalet Muriqi, realizon në stilin ‘kung-fu’ ndaj Espaynolit – VIDEO

Vedat Muriqin po vazhdon me formën e lartë në kampionatin spanjoll këtë edicion.

Sulmuesi kosovar ka hapur llogarinë e golave në sfidën mes Mallorcas dhe Espanyol, sfidë që hapi xhiron e 12-të të La Ligas.

Goli i i tij erdhi në minutën e 48-të, pas një kërcimi në stilin ‘kung-fu’, duke e futur topin në rrjetë.

Ky është goli i gjashtë sezonal i Muriqit në La Liga këtë sezon, percjell Gazeta “SinjaliSport”

 

Asnjë koment

Comments are closed.