16-04-2024

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

Ora 10:00
Në sheshin “Shatërvan”, përballë xhamisë së Sinan Pashës nw Prizren, nga Komuna e Prizrenit hapet Panairi i Veshjeve tradicionale.

Ora 17:00
“Golden Eagle” organizon karnavalin me këngëtar të rinj të muzikës HIP HOP dhe RNB. (Suharekë).

Ora 18:00
Në mjediset e Shtëpisë së Kulturës ”Xhemajli Berisha” në Prizren, promovohen dy librat e autorit Osman Goranci:  “Zonja me maskë” dramë dhe “Aufwiedersehen herr dili” komedi. /GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.