08-12-2023

Sot përkujtohen dëshmorët Nexhat Fanaj, Beamir Memaj dhe Ajdin Rrahmanaj

Në shenjë përkujtimi të rënies heroike të dëshmoreve: Nexhat Fanaj (24 vjetori), Beamir Memaj dhe Ajdin Rrahmanaj (23 vjetori), sot në ora 10:00 do të bëhen homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë, shkruan Gazeta e Prizrenit.

Në ora 11:00 do të vendosen buqeta lulesh pranë lapidarit të dëshmoreve në fshatin Kobaj.

OVL e UÇK-së, dega ne Prizren fton për pjesëmarrje.

Asnjë koment

Comments are closed.