20-05-2024

Suharekë: 60 bashkatdhetarë vijnë nga Italia

Sipas portalit Theranda Post, bashkëatdhetarët tashmë janë akomoduar në shtëpitë e tyre pranë familjarëve.

Iu është bërë thirrje që të vetëizolim dhe evitim të kontakteve me njerëz.

Kontaktoni në numrat e telefonit zyrtar për këtë rast: 038-200-80-800.

Tashmë ka shkuar në nëntë numri i të prekurve me koronavirus. Vetëm sot janë konfirmuar edhe katër raste të reja. Deri tash COVID-19 është lajmëruar në Viti, Klinë dhe Malishevë.

Rritjen e numri të personave me koronavirus e ka konfirmuar edhe Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Asnjë koment

Comments are closed.