25-06-2024

Ushtari i UÇK-së në foton ikonike njofton se sot djali iu bë ushtar i FSK-së

Shumë njerëz e mbajnë mend fotografinë ikonike, ku shihet një ushtar i UÇK-së me lot në sy gjersa një nënë e puthte fotografinë e birit të saj, të vrarë nga forcat serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Personi në fotografi ishte Komandant Xhafer Kadiri, i cili më vonë kishte rrëfyer se kishte qarë, kur i ishin vrarë dy shokët e luftës.

Por, sot Kadiri ka njoftuar se i biri i tij, Kushtrimi, është betuar si ushtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ai e ka uruar djalin e tij, duke e porositur që të vazhdojë traditen familjare.

Ti ke shpirt luftarak, je i guximshëm, punëtor dhe je i ri me plot vullnet. Unë jam i bindur në besnikërinë tënde ndaj këtij betimi, sepse e kam parë përpjekjen tënde për të realizuar këtë ëndërr të kahmotshme”, ka shkruar ish-ushtari i UÇK-së, Xhafer Kadiri.

/GazetaSinjali/

Asnjë koment

Comments are closed.