08-06-2023

Vdes aktori Kurti, i njohur në serialin “O sa mirë”

Ai është gjetur pa shenja jete, në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden.“ Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se në rrugën Gjakovë-Goden në vendin e quajtur Qafa e Zabelit gjendet një veturë me një person që dyshohej të jetë i vdekur”, thuhet në njoftimin për media të Policisë së Gjakovës.

Tribuna Channel mëson se bëhet fjalë për Art Kurtin, kryetar i të rinjve në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, i njohur edhe si “gjakovari” në serialin “O sa mirë”. I ndjeri në të kaluarën po ashtu ka qenë edhe ish-kameraman i “Tribuna Media Grup”.

“Patrullat policore me të gjitha njësitë menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë kuptuar se personi që ishte në automjet ishte pa shenja jete”.“Policia në bashkëpunim me prokurorinë Themelore në Gjakovë po hetojnë rastin”, thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e aktorit Art Kurti.

Për vdekjen e tij, përmes rrjeteve sociale duke postuar fotografi të ndryshme me aktorin, tashmë të ndjerë,  po shprehin edhe shokët e tij.

Asnjë koment

Comments are closed.