20-06-2024

Vetura e godet 14 vjeçarin me biçikletë, pëson lëndime të rënda trupore

14 vjeçari është shkelur nga makina derisa po ngiste biçikletën në Dobërdelan të Suharekës.

Rasti ka ndodhur mbrëmë.

Një 14-vjeçar ka pësuar lëndime të rënda trupore si pasojë e një aksidenti trafiku mes një veture dhe një biçiklete të shtunën mbrëma në Dobërdelan të Suharekës.

Lajmin e ka konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënës i Policisë për rajonin e Prizrenit.

“Mbrëmë rreth orës 19:25 minuta ka ndodhur një aksident mes një veture dhe një çiklisti në fshatin Dobërdelan të Suharekës. Çiklisti i lindur më 2010 është goditur nga vetura me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor”, tha Gashi.

Ai ka shtuar se rastin për merret njësia e trafikut rajonal

Asnjë koment

Comments are closed.