26-10-2020

Ballkani përforcohet edhe me një trajner

Ballkani i Suharekës e ka angazhuar në  shtabin teknik trajnerin e njohur të portierëve, Blerim Zherka, që do të jetë përkrah kryetrajnerit, Sami Sermaxhaj.

Ky lajm është publikuar në faqen zyrtare të klubit,  në të cilën bashkë me një fotot njoftohet se Zherka ka nënshkruar me ‘xhebrailat’,

Ja postimi i plotë:

“Të dashur miq dhe tifoz të klubit. Trajneri i cili ka dhëne shume për ngritjen e cilësise në futbollin Kosovar në veçanti në punën me portiera i bashkohet FC Ballkanit. Klubi jonë i zemres ka arritur marrveshje me trajnerin e mirënjohur z. Blerim Zherka.

Asnjë koment

Comments are closed.