29-09-2022

Kryesore

Vashat e “Bashkimit” kampion në Superligë

KB “Bashkimi” femrat është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në basketboll, duke e mposhtur në finale Penzën. Skuadra nga Prizreni e mposhti Penzën në ndeshjen e tretë finale me […]

Si u gjet trupi i policit Malësor Dashi (VIDEO)

Trupi i Malësor Dashit u gjet, e tani mbetet të kërkohet edhe ai Armend Trenës, njofton Klan Kosova. Ky rezultat u arrit tek në ditën e 6 të kërkimit nëpër […]

Prizren: Autoritet paraljmërojnë padi për gjashtë shkelje nga ish-drejtori i Administratës

Drejtuesit e Komunës së Prizrenit, kanë kritikuar drejtorin parapak të Administratës komunale, Ilir Baldedajn, për siç thanë shkelje në realizimin e gjashtë projekteve, në të cilat është dëmtuar buxheti i […]

Largohet deponia në rrugën për në fshatin Leskovec

Deponia ilegale që ekzistonte një kohë të gjatë në rrugën për tek fshati Leskovec, tashmë është larguar nga ai vend, njoftuan zyrtarët komunal të Prizrenit. Me iniciativën e marrë nga […]

Sonte nis festivali “Hasi Jehon” 2018

Sonte në Gjonaj fillon edicioni i 29-të i Festivalit folklorik “Hasi jehon”.  Ky aktivitet tre ditorë, që ka për qëllim prezantimin e vlerave folklorike burimore shqiptare, mbahet deri më 5 […]

Ambulancat në Krushë e Ratkoc të Rahovecit filluan të punojnë edhe pasdite

Banorët e Krushës së Madhe dhe ata të Ratkocit të Rahovecit, më nuk do të kenë nevojë të kërkojnë gjetiu ndihmën mjekësore, gjatë pasdites.  Prej sot në këto fshatra, qendrat […]

A po shndërrohet qendra e Prizrenit në “kamp” të lypsarëve?

Dikush të prekë anash, dikush ta shtrinë dorën, dikush ta thotë refrenin e njëjtë e në kërkim të lëmoshës ka lypsarë të atillë, që edhe të përqafojnë. Këto janë imazhe […]

Të papunët shëtitën për 1 Maj në Prizren

Ndonëse shifrat flasin për shumë të papunë, shënimi i Ditës së Punës, sot në Prizren është karakterizuar me shëtitje masive në qendër të qytetit, frekuentim të restoranteve për ata që […]

Prizren:  Zyrtarët në pushim, radhë para sporteleve të Komunës

Disa qytetarë prizrenas janë akuar për pritje dhe tollovi në sportelet e Komunës së Prizrenit, derisa zyrtarët kanë thënë se kjo ka ndodhur jo vetëm për shkak reduktimit të stafit, […]

Prizren: Shkollë muzike, në qendrën edukative për fëmijët ashkalinj

Rreth 600 mijë euro, do të investohen për ndërtimin e Qendrës Edukative “Loyola-Tranzit” që do të ofrojë një kopsht fëmijësh dhe hapësirë për mësim për fëmijët e komunitetit ashkalinj, të […]