14-04-2024

Dhunohet një grua në Malishevë, Policia: I dyshuari dhe viktima dyshohet se janë me probleme psikike

Një grua në Malishevë ka raportuar se është dhunuar seksualisht nga një i dyshuar.

Policia njofton se i dyshuari dhe viktima dyshohet se janë me probleme psikike.

Viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“DHUNIM- Malishevë / 16.03.2024-NN. Viktima femër kosovare ka raportuar se është dhunuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari dhe viktima dyshohet  se janë me probleme  psikike.   Me vendim të prokurorit viktima është dërguar  për ekzaminim mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.”/IO

Asnjë koment

Comments are closed.