28-11-2021

Dua Lipa hyn në histori

Albumi i Dua Lipës ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i dëgjuar në botë. Albumi “Dua Lipa” ka arritur në total 9.5 miliardë dëgjime në të gjithë botën në Spotify dhe YouTube, duke hedhur nga froni Taylor Swifft me albumin e saj “1986”.

Dua Lipa sapo ka publikuar këngën ‘Swan Song’, e cila do të jetë kolona zanore e filmit ‘Alita: Battle Angel’. Kënga korri sukses të menjëhershëm duke marrë 6.6 milionë dëgjime dhe 4.6 milionë shkarkime në telefona celularë.

Image

Asnjë koment

Comments are closed.