24-05-2022

Grabitet një argjendari, plagosen babë e birë në Prizren

Para pak minutash, në një argjendari në rrugën “Adem Jashari” në Prizren, gjatë tentimit për të kryer grabitje, tre të dyshuar kanë plagosur me armë zjarri pronarin dhe djalin e argjendarisë, njofton për TV Prizreni zëdhënësi i DRP në Prizren, Shaban Osmanollaj.

Sipas tij, të plagosurit O. K dhe I. K ndodhen jashtë rrezikut për jetë, ndërsa Policia është vënë në kërkim të autorëve të dyshuar, ndërsa nuk dihet ende se a kanë grabitur apo jo gjësende në këtë lokal.

Ndryshe, pas largimi nga vendi i ngjarjes, grabitësit e dyshuar me automjetin e tyre janë aksidentuar me një veturë tjetër, ndërsa më pas ia kanë vënë zjarrin veturës ” Passat”, duke e lënë atë dhe më pas janë nisur në drejtim të Suharekës me një veturë tjetër.

Asnjë koment

Comments are closed.