29-09-2022

Hajnat vodhën para dhe xhirimet e kamerave në një xhami të Suharekës

Policia e ka vlerësuar si vjedhje të rëndë një rast, që ka ndodhur në një xhami në Suharekë.

Sipas raportit policor, rasti ka ndodhur ditën e djeshme, ku të dyshuar të panjohur, me forcë kanë depërtuar në xhami.

Nga aty, hajnat kanë vjedhur data bazën e kamerave dhe 120 euro.

Mbështetur në raportet policore, kohët e fundit pos rasteve të tjera herë par here raportohet edhe për vjedhje në objektet fetare/./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.