05-12-2020

Haxhi Shala “selam” Nismës: Do të ngelni humbësa, mua po më forconi, shihemi në zgjedhjet e ardhshme

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala e ka “goditur” ish partinë e tij, Nismën Socialdemokrate.

Shala ka thënë se linçimet që po bëhen ndaj tij janë të ulta dhe se ato veç po e forcojnë atë.

“Ndonëse nisur nga ky fakt për gjatë gjithë jetës sime nuk kam vepruar kundër të se keqes se askujt por vetëm asaj produktive,pra të mirës dhe mirnjohjes se të përgjithshmës për se cilin.Ndërsa disa koleg të Nismës që veçse kanë përfituar nga unë ekonmikisht e politikisht,paskan filluar të me gjejn behane.

Me ç’rast unë nuk po mund të arrij ta kuptoj atë behane të cilen ma paskan etiketuar dhe nuk po mund ta pranoj si të tillë veçse sulum pa argument që i ngjason një luftë speciale dhe mosmirnjohje duke u munduar të me sterrpikin me mekatet e mekatareve që gjinden atu pari.

Prandaj çasja e tillë për të përfituar politikisht me shantazhe dhe linçime vetëm do i dobsoj dhe mua do me forcoj dhe nëse mendojnë vërtetë luftë speciale do të ngelni humbës dhe unë si çdo herë fitimtar,ngase kam mjaft ushtar që po me bashkohen,por jo luftëtarë të pushkës por të pendes dhe betejav të politikës që ne zgjedhjet e ardhshme do të dal edhe me triumfus si çdo herë përkundër ju humbesave dhe mosmirnjohësve.
Prandaj ndaleni ketë çasje të fushates se gabuar” shkruan Shala në reagim./Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.