29-11-2022

Moti për fundjavë

Në rajonin e Prizrenit, sikurse edhe në Kosovë sot dhe nesër temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në perëndimin dhe jugperëndimin e vendit ka mundësi të vogla që të ketë zhvillim të vranësirave  dhe riga të izoluara shiu.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.