28-09-2022

Moti sot në rajonin e Prizrenit

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën më të madhe të vendit parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovë në Prizren temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, kurse në nivel vendi temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale të ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8m/s. Shtypja atmosferike mbetet nën vlerat e normales, ndërsa masat e ajrit do të jenë aktive pothuaj gjatë gjithë ditës, e që do të jenë në favor të cilësisë së ajrit./GazetaePrizrenit.net/

Image

Asnjë koment

Comments are closed.