16-04-2024

Në Arabi nxehtësia përvëluese shkrin makinat

Shumë përdorues të mediave sociale po postojnë imazhe të veturave dhe semaforëve të shkrirë pas një valë ekstreme të nxehtësisë në Arabinë saudite dhe Kuvajt.

Temperaturat kanë arritur në 63 gradë celcius në këto vende të Lindjes së Mesme.

On Saturday kuwait recorded the highest temperature in the world.
Reaching 52.2 degrees Celsius in the shadows and 63 (145 F) degrees Celsius under direct sunlight, according to Al Qabas newspaper.

In Saudi Arabia, the mercury rose to 55 degrees Celsius in Al Majmaah at noon.167:44 PM – Jun 16, 201921 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Një politikane nga Pakistani e ka postuar në Twitter gjendjen në Lindje të Mesme. Vërtetësia e këtyre fotove gjithsesi nuk është vërtetuar nga mediat e mëdha botërore

Asnjë koment

Comments are closed.