15-06-2024

Pamje nga shtrëngata e fuqishme në Pejë

Pas temperaturave tropikale që mbizotëruan për javë të tëra në Kosovë, sot në rajone të ndryshme të Kosovës e kryesisht në Dukagjin, ka pasur rrebesh shiu siç ishte rasti i Istogut dhe në Pejë, që së fundmi raportohet se është kapluar edhe nga breshëri.

Qyteti i Pejës është goditur nga një shtrëngatë e fuqishme në orët e pasdites.

Rrufeja ka goditur në pjesë të ndryshme të qytetit ndërsa shiu ka qenë i rrëmbyeshëm gjë që ka bërë të përmbyten rrugët

Në një fotografi shihet breshëri që ka rënë sot në këtë qytet

Këto janë pamjet në vijim në faqen MeteoBallkan në Facebook:

Asnjë koment

Comments are closed.