29-11-2022

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Prizren dhe në rajonin përreth, sikurse edhe në vendin tonë ditët në vazhdim parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe re të shpërndara.

Institutit Hidrometeorologjik ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të jenë konstante me temperaturat e javës së kaluar, 25-28 g C”.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.