04-10-2023

Moti për sot ( e shtunë), parashihen ndryshime

Për sot, ( e shtunë)  parashihet mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet të ketë reshje shiu, kryesisht gjatë orëve të mëngjesit, më pas reshjet do të humbasin intensitet dhe territor, duke mbetur prezente vetëm në zona të caktuara.

Në zonat më të larta malore priten reshje bore.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13°C. /MK/

Asnjë koment

Comments are closed.