17-06-2024

Parashikimi i motit për të enjten, 23.05

Për të enjten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Ka mundësi të ketë breshër.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 18 deri në 23°C./ MK

Asnjë koment

Comments are closed.