15-04-2024

Prizren: Mërgimtarit i digjet vetura Mercedes GLA në vlerë 43 mijë euro

Policia në Prizren ka bërë të ditur se mbrëme rreth orës orës 18:40 në fshatin Grazhdanik të Prizrenit është përfshi nga zjarri një automjet i tipit Mercedes GLA me targa zvicerane.

Në raport thuhet se shoferi i automjetit derisa ishte duke e drejtuar automjetin ka vërejtur erën benzinë dhe pasi ka e ka ndal makinën, është përfshirë nga zjarri duke u djegur tërësisht.

menjëherë ka raportuar në polici se derisa ishte duke e drejtuar automjetin ka vërejtur erën benzinë dhe pasi ka e ka ndal makinën, është përfshirë nga zjarri duke u djegur tërësisht.

“Sot  me date 20.03.2024 rreth orës 18:40 një qytetar raporton në Polici se  fshatin Grazhdanik, Prizren përderisa ishte duke ngarë automjetin e tij  Mercedes GLA i vitit 2018, me targa Zvicerane, papritur heton tym dhe një ere benzine  në  Automjetin e tij kur ndalon për ta shikuar problemin dhe në atë moment automjetin e ka kapluar zjarri. Pas raportimit  në vendin e ngjarjes kane dale policia dhe zjarrfikësit dhe e kane shuar zjarrin si pasoje zjarrit automjeti është djegur tërësisht shoferi nuk ka pësuar lëndime, Viktima deklaron se demi i shkaktuar ka vlerën rreth 43000 Franga zvicerane. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe ësh të filluar rasti “Incident zjarri”, ka bërë të ditur Zyra për Informim e Policisë në Prizren

P. S / Foto iustrim

Asnjë koment

Comments are closed.