24-05-2022

“Qyteti i luleve”, Suhareka merr grant gjysëm milionësh për mjedis të pastër

Njëri nga qytetet më të pastërta në Kosovë dhe i njohur për lule të bukura, Suhareka sot ka marrë shpërblim për këtë.

Plot 470 mijë euro është vlera e grantit të përfituar për mjedis të pastër.

Njoftimi është dhënë nga kreu i komunës, Bali Muharremaj, ndërsa çmimin e ka pranuar nënkryetarja e komunës, Mihrije Suka./Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.