23-04-2024

Reagon edhe ish-delegati i Lirisë, Durak Thaçi: Trillimet e Raman Kiçes për opinion

Ish-delegati i klubit, ish-gazetari sportiv  dhe anëtari i Komisionit për Privatizim të KF Liria, Durak Thaçi ka reaguar përmes një postimi në ‘Facebook’ ndaj deklaratave të pronarit të KF Liria, Raman Kiçe, të bërë dje në një video-incizim, të publikuar përmes faqes së klubit.

Postimi i  tij i plotë pa ndërhyrje:

Me vëmendje kam përcjell intervistën e menagjerit të KF.Liria Raman Kiçe lidhur me situatën aktuale në KF.Liria të cilën e ka kriju vet dhe bashkëpuntorët e tijë.Intervista e bër në një medium lokal 029 jan të pavërteta.Kur është planifiku intervisa ka qendasht mu ftu edhe ish krytari Qemal Krasniqi dhe disa nga anëtarët e komisionit për ty ballafaqiar sy me sy e jo me gënjy opinionin sportëdashës me të pavërtetat
Ja disa nga faktet e mjete që janë trashigi si borgj nga ish-Bordi kaluar.

Borgji total i trashiguar ka qenë 130 mij kur e ka marr në menagjim matrapazi,mashtruesi Raman Kiçe.Kto borgje jan paguar nga subvencionimi që i ka marr KK.Prizren dhe me mjetet e marra nga transferi i Vedat Muriqit ku vlera ka qen diku 250 mijë euro shifra këto të fshehura.Obligimi në ATK kanë qen diku rreth 50-55 mijë euro së bashku me pagesat e trustit dhe gjobat për vitin 2013 deri në momentin që klubi ka qenë OJQ.

Me kët rast klubi ka marr nga Kuvendi Komunal së bashku me ekipin e femrave 100 deri në 150 mij euro mjete të cilat i ka menagjuar i lartpërmenduri Kiçe.Që nga ajo kohë nga Kuvendi komunal dhe nga transferi Vedat Muriqit në arkën e klubit jan derdh rreth 300 mij euro e jo siq ka deklaruar Raman Kiçi duke dezinformuar opinionin me gënjeshtra dhe trillime të ulëta.Unë e pyes Kiçen mos ndoshta i ke fut si borgj drekat darkat të shpenzuara në formën tjetër.

Kërkoi nga ish kolegu im gazetari i televizionit 029 të organizoi në debat sy me sy me të gjith akterët e përfshir në rastin Liria për dhënje në menagjim.Në fjal popullore thot nëse është ngrën pitja tepsia ka mbet dhe kërkoi një audotim të mbendahëm pse jo edhe privat për mjetet e derdhura në arkën e KF.Liria.E vërteta është një ajo duhet të dihet për hir të vërtetës në opinion të ardhmën e klubit dhe të ardhmën e tijë sa nuk i’a ka mbathur të ik nga ka ardhur atje më Gjermani.

Shiko intervisten e pronarit Kiçes

Lexo edhe:

Deklarimi i pronarit të Lirisë: Kiçe nxit reagimin e ish-kryetarit të klubit, Krasniqi tregon sa para kishte

Asnjë koment

Comments are closed.