27-11-2022

Shkelen dy këmbësore në Prizren

Në fshatin Zym të Prizrenit më 23 gusht ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë mbetur të lënduara dy këmbësore.

“Raportohet aksident trafiku me përfshirjen e një veture të llojit “VV Golf”, me tabela vendore dhe vozitës mashkull K/Shqiptar, si dhe dy këmbësoreve. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë marr dy viktimat femra K/Shqiptare, të cilat janë në tretman mjekësorë fillimisht në spitalin rajonal të Prizrenit, e më pas dërgohen për tretman mjekësor në QKUK”, thotë PK, transmeton Koha.net.

Policia shton se sipas mjekut kujdestar ato janë jashtë rrezikut për jetë.

Pas intervistimit vozitësi i dyshuar me vendim të Prokurorit, është dërguar në qendrën e mbajtjes.

Asnjë koment

Comments are closed.