15-07-2024

Tërmeti shkund Shqipërinë, epiqendra jo shumë larg Prizrenit

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Lezhë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit është në fshatin Xhuxhë dhe magnituda është 3.4 e shkallës Rihter.

Nga tërmeti nuk raportohet për asnjë dëm, ndërkohë që thellësia e tërmetit ka qenë 2 kilometra.

 

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Lezhë. Mësohet se epiqendra e tërmetit është në fshatin Xhuxhë dhe magnituda është 3.4 e shkallës Rihter.

Nga tërmeti nuk raportohet për asnjë dëm, ndërkohë që thellësia e tërmetit ka qenë 2 kilometra.

Asnjë koment

Comments are closed.