13-07-2024

Vendoset se kush mbetet në Superligën e Kosovës e kush në Ligën e Parë

Feronikeli 74 ka siguruar pjesëmarrjen në Superligë për edicionin 2024-25.

Skuadra nga Drenasi ka mposhtur skuadrën e Prishtinës së Re me rezultat minimal 1-0.

Heroi i Feronikelit ishte sulmuesi, Alban Shillova, i cili realizoi në kohën shtesë për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij dhe siguruar pjesëmarrjen në Superligë edhe për një sezon tjetër.

Kësisoj, Prishtina e Re mbetet në Ligën e Parë. /GSP

Asnjë koment

Comments are closed.