15-07-2024

Zgjedhet futbollisti, ekipi dhe trajneri më i mirë i vitit

Zgjedhet futbollisti i vitit,  ekipi dhe trajneri më i mirë i vitit, raporton Gazeta e Prizrenit.

Çmimi është ndarë në gala mbrëmjen e Federatës së Futbollit të Kosovës “Laureatët 2023”.
Klubi më i mirë u zgjodh FC Ballkani, që mori pjesë në grupet e Ligës së Konferencës për herë të dytë radhazi.

FC Ballkani "Klubi më i mirë i vitit", FC Drita “Klubi më ‘Fair-Play’” - Federata e Futbollit e Kosovës

Trajneri i vitit u zgjodh, Ilir Daja, i cili udhëhoqi Ballkanin drejt titullit të kampionit gjithashtu.

Ilir Daja “Trajner i vitit” - Federata e Futbollit e Kosovës

Dellova ishte ndër më të mirët në suksesin e Ballkanit, ku arriti të shpallet kampion dhe gjithashtu dha dorë të madhe në kualifikimin e skuadrës suharekase në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Ai është duke u kërkuar nga shumë klube, ku madje mund të ndërroj mjedis që në afatin kalimtar të janarit.

/ Gazeta e Prizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.