16-08-2022

Ambasada e Kosovës në Angli del me njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Ambasada e Kosovës në Londër ka bërë të ditur se nga dita e nesërme të gjithë qytetarët që jetojnë në Angli duhet të bëjnë testin PCR dhe të izolohen derisa të rezultojnë negativ për COVID-19, nëse duan të udhëtojnë për në këtë shtet.

Nga kjo ambasadë kanë thënë se këto masa vlejnë edhe për personat që janë vaksinuar.

 

Asnjë koment

Comments are closed.