28-05-2020

Qendrore

Kolonë në pikëkalimin e Morinit

Në kufirin me Shqipërinë, në pikëkalimin kufitar të Morinit,  të dielën deri në mesditë ka pasur kolona dhe pritje, për ata që kanë dashur të kalojnë fundjavën në Shqipëri. Herë-herë kolonat kanë qenë […]

Deputetët prizrenas: çështjet politike po shmangin problemet e qytetarëve

Prizrenasit nuk kanë treguar ndonjë interesim për takim me deputetet e Kuvendit të Kosovës, shumica nga Prizreni dhe rajoni. Pak sosh kanë marrë pjesë, në takimin e organizuar drejtpërdrejt me […]

Hoti i emocionuar: Nuk ka presion që më ndalë të merrem me të pagjeturit

Deputeti Andin Hoti me emocion ka folur për ditën e sotme që është Dita e të Pagjeturve në Kosovë.Në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, i biri i Ukshin Hotit, […]

Njëri nga 6 turqit është deportuar gabimisht

Në skandalin me dëbimin e gjashtë shtetasve turq, shteti i Kosovës përveçse ka shkelur ligjet e veta dhe të drejtat e njeriut të personave që ia dorëzoi Shërbimit Sekret Turk, […]

Rahovec:  Shënohet 20 vjetori i daljes publike të UÇK-së në ZOP

Në fshatin Drenoc shënohet 20 vjetori i daljes së parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtriku. Në organizim të OVL e UÇK-së dega në Rahovec,   Folësit thanë se […]

Shaqir Totaj pranon se ka bisedime për t’u bër ministër

Shaqir Totaj, ish- kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së në Prizren, pranon se ka bisedime për t’u bër ministër i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. “Kemi pasur bisedime në këtë […]

Haradinaj: Anton Quni nuk është plagosur në luftë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj ka thënë se nuk brengoset kur reagon ndaj Anton Qunit, pasi ka thënë se ai nuk është plagosur kurrë në luftë. […]

Pal Lekaj akuzohet se ka dhënë mbi 630 mijë euro subvencione pa bazë ligjore

Ish-kryetari i Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, akuzohet se pa bazë ligjore ka dhënë subvencione në bujqësi mbi 630 mijë euro. Kjo është akuza, me të cilën ministri aktual i Infrastrukturës […]

Vdes aktori Kurti, i njohur në serialin “O sa mirë”

Ai është gjetur pa shenja jete, në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden.“ Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se në rrugën Gjakovë-Goden në vendin e […]

Prizren: Prokurori kërkon dënimin e tre zyrtarëve të AUV-it, ndërsa mbrojtja lirimin

Prokurori Mehdi Sefa, gjatë dhënies së fjalës përfundimtare të tij, ka kërkuar nga trupi gjykues që zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë(AUV), Ismet Fejzullahu, Sabedin Kadriu dhe Nedime Kalenderi-Krasniqi, […]