27-09-2021

Qendrore

Gjykata u cakton paraburgim gjashtë shtetasve turq të deportuar nga Kosova

Gjykata turke ka caktuar masë arresti me paraburgim për gjashtë pjesëtarët e organizatës terroriste FETO/PDY të sjellë në Turqi nga Kosova përmes një operacioni të Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës […]

SBASHK-u e anulon grevën e paralajmëruar më 13 prill

Nënkryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK), Lutfi Mani ka konfirmuar për Telegrafin se ata do ta anulojnë grevën e paralajmëruar me datën 13 prill. Ai […]

Testi ndërkombëtar Pisa fillon sot në Kosovë

Testi ndërkombëtar PISA fillon sot në Kosovë, i cili do të mbahet deri më 5 maj, ku në këtë testim do të marrin pjesë 5 mijë e 370 nxënës nga […]

FH: Kosova ka probleme me korrupsionin, lirinë e mediave dhe sundimin e ligjit

Kosova është renditur diç më mirë në raportin e fundit të Freedom House të titulluar, “Vendet në tranzicion, 2018”, i cili matë përparimin dhe pengesat për demokratizimin e shteteve. Në […]

Bëhen 19 vjet nga rënia e Agim Ramadanit

Sot bëhen 19 vjet nga rënia e luftëtarit dhe heroit Agim Ramadani, i cili gjatë luftës u dëshmua si strateg i lartë dhe udhëheqës i dashur për ushtarët. Ai ishte […]

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë

Zyra për media e Kryeministrisë ka bërë të ditur se sot mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës. Mbledhja e Qeverisë mbahet në ora 14:30. “Kryeministri Ramush Haradinaj merr […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!