04-10-2023

Showbiz

Rita Ora sjell videoklipin e “Girls”

Javë më parë ishte publikuar kënga më e re e Rita Orës “Girls” në bashkëpunim me yjet tjera të muzikës, Cardi B, Bebe Rexha, e Charli XCX. “Girls” sot vjen […]

Skandale dhe akuza për vrasje: Kjo është e shkuara e të dashurit të Morena Tarakut

U bë publik lajmi se këngëtarja e modelja Morena Taraku është në lidhje serioze me një miliarder nga Teherani të quajtur Sasha Sobhani. Por, kush është miliarderi nga Irani që […]

Rita Ora bën homazhe për Aviciin, këndon “Lonely Together”

Ora kujton Aviciin gjatë “Javës së Madhe”, një festival i organizuar nga BBC Music. Këngëtarja dhe Aviçi, që u gjet i vdekur në Oman më 20 prill, kanë bashkëpunuar në […]

Dua Lipa ndër tre artistët më të dëgjuara në botë në Spotify

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare po vazhdon të korr suksese të jashtëzakonshme në muzikë Pos koncerteve dhe punëve rreth videove […]

Pëlqehet hiti i ri i Bebe Rexhës “Push Back”

Ne-Yo ka bashkëpunuar me Bebe Rexhën dhe Stefflon Don në videon vibrante të klipit “Push Back”.

“Despacito” dhe këngët tjera kthehen në YouTube

Disa videoklipe muzikore të martën janë fshirë nga YouTube pas një sulmi hakerësh. “Despacito” është klipi me më së shumti shikime në histori të shërbimit të shpërndarjes së videove (mbi […]

I është dhënë lamtumira e fundit aktores Adea Shabani

Aktorja shqiptare, Adea Shabani, të hënën është varrosur sipas ritualeve fetare në varrezat e Butelit, të Shkupit. Për ta shoqëruar në stacionin e fundit kishin ardhur familjarë dhe miq të […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.