22-07-2024

Parashikimi i motit për disa ditë

Sot pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe kohë pas kohe me reshje shiu, raporton Gazeta e Prizrenit

Sipas Prishtina Weather, pasdite pritet që në disa vende, reshjet e shiut të shoqërohen edhe me bubullimë.

Ndërsa përgjatë fundjavës paraqiten kushte relativisht më stabile, me vranësira dhe intervale më të gjata me diell ditën e diel. Pasdite vonë të dielën, mund të ketë ndonjë zhvillim të rrebeshit me bubullima përreth viseve malore në veri të vendit.

Rrebeshe e bubullima paraqiten sërish pasdite ditën e hënë.

Njoftimi i Prishtina Weather:

Sot – Kryesisht me vransira, e kohëpaskohe me reshje shiu. Pasdite, vende-vende reshjet do të shoqërohen edhe me bubullimë.

3.09 – Pjesërisht vranët, më ngrohtë.

4.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite vonë dhe mbrëmje mundësi për ndonjë rrebesh shiu përreth viseve malore.

5.09 – Fillimisht kryesisht me diell. Pasdite më vonë mundësi për zhvillime të rrebesheve me bubullima.

Temperaturat mjaft të luhatshme në ditët vijuese, maksimalet zbresin edhe deri në 21C ditën e premte, por në fundjavë shënojnë rritje deri në 28C. Ndërsa, minimalet luhaten ndërmjet 14C e 17C.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu e verilindja e lehtë dhe mesatare 3-10m/s.

 

Asnjë koment

Comments are closed.