28-05-2024

Parashikimi i motit për të shtunën

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira të pakta në orët e para të mëngjesit, më pas pritet shtim i vranësirave, të cilat gjatë ditës dhe në mbrëmje pritet të gjenerojnë reshje të pakta lokale shiu. Në zonat e larta malore reshje bore.

Era do fryjë kryesisht nga drejtimi i perëndimit me shpejtësi prej 15-38 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 13 deri në 16°C./MK

Asnjë koment

Comments are closed.