Përfundojnë ndeshjet e sotme në Superligë, ja rezultatet dhe tabela

Përfunduan tri ndeshjet e sotme në vlefshme për javën e 19-të të AlbiMall Superligës së Kosovës.

Liria humbi në Prizren nga kamioni aktual Ballkani, me rezultat 0:3 pjesa e parë 0:1, raporton Gazeta e Prizrenit.

Suharekasit e nisën  për mrekulli stinorin pranveror me një fitore bindëse, me synimin e vetëm – mbrojtjen e titullit kampion në Superligë, derisa Liria vazhdon humbjen e shpresave për mbetje në këtë rag garash.

Prizrenasit i ka përcjellë një krizë rezultatesh në sezonin vjeshtor, duke u renditur të fundit në tabelë me 9 pikë. Për shkak të transferimeve të disa të lojtarëve formacioni i tyre ka pësuar ndryshim të dukshëm. Ndeshja e sotme është edhe një tregues për lojërat e Lirisë gjatë sezonit pranveror.

Ndeshjen e përcolli një numër i shikuesve.

Duakgjini fiton me përmbysje ndaj Malishevës, ndërsa Prishtina fiton ndaj ndaj Feronikelit ’74.

Rezultatet:
Liria – Ballkani 0:3
Dukagjini – Malisheva 2:1
Prishtina – Feronikeli ’74 2:0

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "FCBALLKANI 1 Ballkani 19 2 +20 43 Llapi DRITA 19 +14 37 Drita Drita 19 PCPRISHTINA +12 34 Prishtina 19 5 +5 29 FC Malisheva 19 +4 29 Dukagjini 19 7 லிழ்லலகை +1 27 Feronikeli 19 -12 21 Gjilani 19 -5 19 Fushë Kosova 19 10 -17 11 Liria 19 -22"