28-05-2020

Prizrenasi bën gërmime me ekskavator në zonën e autostradës

Një person në fshatin Vërmicë të Prizrenit, ka bërë disa gërmime me ekskavator në zonën e autostradës.

Rasti ka ndodhur dje, ndërsa kjo është konsideruar si dëmtim i pronës.

Policia ka njoftuar se në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët e Ministrisë së Infrastrukturës dhe kanë ndërprerë punimet dhe kanë vendosur shiritin e sigurisë.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.