23-03-2023

Rezultatet e sotme Bashkimi-Vëllaznimi dhe Rahoveci Ylli

Bashkimi e ka mposhtur Vëllaznimin në javën e parë të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Rezultati përfundimtar ka qenë 71:60 (18:10, 23:19, 16:13, 14:18).

Lexo edhe:

“Liria” shkëlqente edhe kur futbolli luhej në livadhe, por tash?!

Te Bashkimi u dallua Fahro Alihoxhiq me 14 pikë e 11 kërcime, kurse te Vëllaznimi u dallua Damonte Dodd me 11 pikë e 18 kërcime

Mund të jetë një imazh i ambiente të brendshme

Gjithashtu disa orë më herët edhe Rahoveci ka arritur të mposhtë kampionin në fuqi, Yllin, percjell rtklive. Ndeshjet e tjera do të zhvillohen në vijim.

Mund të jetë një imazh i duke luajtur një sport

/ Gazeta e Prizrenit /

Asnjë koment

Comments are closed.